KAMIEŃ POMORSKI – BERLIN

berlin-_kamien

KAMIEŃ POMORSKI-MIĘDZYZDROJE-ŚWINOUJŚCIE-BERLIN – 4 dni

pikt_autobus

… późno gotycki ratusz,…promenada i  “Aleja Gwiazd”,…wioska Wikingów,…prom,  
park żubrów, …port promowy, latarnia, …i Brama Brandenburska, pałacowe ogrody Charlottenburg. 
Wiele wrażeń, wiele miejsc  – niewiele dni. 

CENA:  od 530 zł / osobę (przy 45 osobach)

PROGRAM MA CHARAKTER RAMOWY, JEGO ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE.

By poznać szczegóły – klikaj w szare pola poniżej.

PROGRAM WYCIECZKI
0 -KAMIEŃ POMORSKI, MIĘDZYZDROJE, ŚWINOUJŚCIE, BERLIN, DOBRZYCA- 0

Dzień pierwszy - KAMIEŃ POMORSKI
Dzień pierwszy , wyjazd około 7:00 – - ok. 7.oo - wyjazd autokarem wyjazd w stronę Kamienia Pomorskiego , gdzie zobaczymy późno gotycki ratusz oraz katedrę z barokowymi organami o doskonałym brzmieniu. Następnie przejazd do znanej miejscowości wypoczynkowej i turystycznej Międzyzdroje. Zobaczymy promenadę i amfiteatr oraz przejdziemy „Aleją Gwiazd”. Znajduje się tu siedziba Wolińskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Przyrodnicze.
Przerwa na posiłek We własnym zakresie Przejazd do Świnoujścia. Na miejscu zwiedzanie portu pasażerskiego, skąd odchodzą promy pasażerskie do Niemiec, Danii, Szwecji. Warty uwagi jest także zespół fortów z XIX wieku oraz Muzeum Rybołówstwa.
Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg .

Dzień drugi - WOLIN
Po śniadaniu wykwaterowanie, Przeprawa Promowa – na WOLIN - Położona w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego między Zatoką Pomorską na północy a Zalewem Szczecińskim na południu, oddzielona od lądu od strony zachodniej rzeką Świną zaś od wschodu rzeką Dziwną. Jest  największą z ok. 40 wysp znajdujących się u ujścia Odry. Wolin – ruszamy w podróż do najciekawszych zakątków wyspy. Będąc na wyspie, po prostu trzeba odwiedzić jej serce – miasto Wolin. Wizyta w tutejszej wiosce Wikingów (Centrum Słowian i Wikingów) to niesamowita podróż w czasie. Każdy kto tu przyjedzie, poczuje obecność ducha słowiańskiej historii.
Wizyta nad morzem, żeby była "pełnowartościowa" musi zawierać charakterystyczną atrakcję. Trudno wyobrazić sobie polskie wybrzeże bez latarni morskich. Latarnia Kikut znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, niedaleko wsi Wisełka, między Dziwnowem a Międzyzdrojami. Całkowita wysokość latarni wynosi 18 m co czyni ją jedną z najniższych ze wszystkich tego typu budowli w Polsce. Dzięki położeniu na wysokim brzegu morza - 75 m n.p.m., jest latarnią, która może poszczycić się najwyżej położonym źródłem światła na polskim wybrzeżu - 91,5 m n.p.m. Rezerwat żubrów jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie Wolin, oddalony od Międzyzdrojów zaledwie o 1,5 km (ok. 30 minut pieszo).
Obiadokolacja i nocleg 

Dzień trzeci - BERLIN
Po śniadaniu, przejazd do Berlina, zwiedzanie stolicy Niemiec, w programie: Brama Brandenburska, Aleja pod Lipami, Uniwersytet Humboldta, Arsenał, Parlament-Reichstag, kościół św. Mikołaja, wieża telewizyjna Tiergarten z kolumną zwycięstwa, kompleks pałacowy Charlottenburg z ogrodami pałacowymi, centrum handlowe Ku'damm z Europa Center i Dworcem ZOO, Muzeum Muru Berlińskiego,
Obiadokolacja, nocleg

Dzień czwarty - DOBRZYCA
Po śniadaniu udamy się w stronę Dobrzycy to tam znajduje się:
* Hortulus to obszerny kompleks zawierający: jedyne Ogrody Tematyczne w Polsce udostępnione do zwiedzania, Ogrody Tematyczne Hortulus Dobrzyca, to kompozycja 28 ogrodów w odmiennych stylach i różnej treści. Największe ogrody: japoński, francuski, rosarium w stylu angielskim Ogrody zmysłów natomiast, są uroczymi zakątkami, w których każdy miłośnik małego piękna znajdzie ulubione miejsce. Tematyka ogrodów rozciąga się od rodzimego i pełnego ciepła stylu wiejskiego, przez egzotyczne linie, barwy oraz zapachy ogrodu śródziemnomorskiego, aż po niespotykane i wysublimowane aranżacje ogrodów wodnych, cienia i zapachu.
Wyjazd w drogę powrotną

 

ZMIEŃ - DOSTOSUJ !
Wycieczkę, którą przeglądasz możesz dostosować do swoich potrzeb.
… może chcesz zmienić miejsce, które chcesz zwiedzić?
… może chcesz wydłużyć lub skrócić czas trwania wycieczki?
… a może …(?)
Jesteśmy otwarci na zmiany.
Zorganizujemy wycieczkę tak, by spełniała Twoje oczekiwania i wymogi.
Wycieczkę, którą aktualnie przeglądasz potraktuj jako swego rodzaju “RAMĘ”
dla swoich turystycznych planów.
FOTO ALBUM

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

– transport autokarem
-3 noclegi w okolicy Szczecina/Świnoujścia
– 3 śniadania i 3 obiadokolacje,
– opieka pilota – przewodnika w tym przewodnika lokalnego
– przewodnik po Berlinie w jęz. polskim,
– ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera:
Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów_ koszt ok.. 66 zł/osoba


 

berlin

Jeżeli jesteś zainteresowany wycieczką,

zatelefonuj pod

nr 55 272 55 99

lub kliknij na przycisk.

 

 

Brak możliwości komentowania.