Jak zarabiać na zarządzaniu wynajmem nie swoich lokali?

Jak zarabiać na zarządzaniu wynajmem nie swoich lokali?


Twój rynek

W każdej miejscowości, począwszy od osady, wsi, po duże i wielkie miasta znajdziecie właścicieli, którzy chcieliby wynajmować swoje pokoje, apartamenty, mieszkania, lokale.
W każdej miejscowości, począwszy od osady, wsi, po duże i wielkie miasta znajdziecie właścicieli, którzy już wynajmują,… ale nie są zadowoleni z rezultatów.
Bardzo często, właściciele podejmują próby wynajmowania swoich lokali i :
• Rezygnują z dalszego wynajmowania – nie posiadając wiedzy lub nie posiadając możliwości otrzymania pomocy w uruchomieniu biznesu
• Godzą się z na ogół słabymi rezultatami (przyzwyczajają się)
i nie dostrzegają możliwości ich polepszenia
• Godzą się z na ogół słabymi rezultatami i choć dostrzegają większe możliwości
– nie potrafią ich wprowadzić w życie.
• Nie potrafią wypromować i rozreklamować swojego obiektu-lokalu
• Nie potrafią organizować i zarządzać wynajmem lokalu
• Dysponują lokalem, ale świadomie nie chcą się zająć organizacją wynajmu
• Dysponują lokalem, ale nie mają czasu, by zająć się organizacją wynajmu

… co do wynajmu, to jest jeszcze co najmniej kilkanaście (bądź kilkadziesiąt) wariantów sytuacji, postaw i przekonań właścicieli pokoi, mieszkań, apartamentów, lokali.

Są dwa zasadnicze wnioski z powyższego:
1. Nie jest ważne gdzie mieszkasz – wszędzie możesz zarabiać na “organizowaniu wynajmu”.(lub… jeżeli jesteś właścicielem lokalu/obiektu – samodzielnie zwiększyć swoje dochody z wynajmu)
2. Jest bardzo, bardzo dużo osób/instytucji wynajmujących lokale, które chętnie rozpoczną z Tobą współpracę w zakresie “organizacji wynajmu”, o ile będziesz wiedzieć co trzeba zrobić, by wydatnie powiększyć zysk z wynajmowanych obiektów/lokali.

Organizowanie wynajmu

Na czym polega “organizowanie wynajmu”? Jak to rozumieć? Ogólnie ujmując: “organizowanie wynajmu”, to wprowadzenie wszystkich czynności i działań zmierzających do uzyskania możliwie największego i stabilnego zysku z wynajmu lokalu. W tym blogu podzielę się doświadczeniami i posłużę się danymi z organizowania wynajmu dwóch różnych obiektów/lokali. Pierwszy to 9-cio pokojowy obiekt, którego organizacji wynajmu podjąłem się w kwietniu 2016 r. a drugi, to lokal (mieszkanie), którego wynajem organizowałem w 2018 r.
W wynajmie lokalu/obiektu (w dużym uproszczeniu) chodzi o to, by wynajmować lokal jak najczęściej, za jak największą cenę. Chcąc to osiągać, trzeba uwzględniać wiele czynników i uwarunkowań mających wpływ na wynajem. Jakie to czynniki? Co bezwzględnie wziąć pod uwagę, a co można odsunąć “na później”? Chodzi o to, by z jednej strony nie obiecywać cudów właścicielowi lokalu, a z drugiej strony wiedzieć ile możesz zarobić.
Dowiesz się:
Jakie czynności wprowadzić?
W jakiej kolejności je wprowadzać?
W jaki sposób te czynności wykonać?

Brak możliwości komentowania.